Animace

Tisk s korekturou

Přímý tisk (sítotisk)

Sítotisk je jedna z nejpoužívanějších technologií pro potisk textilu.

Používáme barvy, které jsou zdravotně nezávadné, odolné proti mechanickému poškození i chemickému čištění.

Sítotisk je technologie umožňující tisk jednoduchých log i složitých fotorealistických motivů. Sítotisk dále umožňuje tisk efektu pro zvýraznění nebo doplnění tiskového motivu.

Transferový tisk

Transferový tisk na textil využívá sítotiskovou technologii, proto je výrobní postup podobný jako u přímého sítotisku. Základní rozdíl ovšem spočívá v přenosu tištěného motivu na podklad. U transferového tisku je barva přes šablonu nanášena na speciální papír, který se po zasušení barev vloží pod hydraulický lis. Tato metoda se vyznačuje přesným tiskem v detailech a širokou škálou potiskovaného materiálu, nebo jí lze využít nejenom na potisk triček, ale i na potisk hotových výrobku např. ledvinek, batohů, tašek, deštníků, pracovních oděvů, čepic atd.

Další výhodou je možnost tisku do zásoby pro opakovanou zakázku.

Sublimační tisk

Sublimační (digitální) tisk umožňuje celoplošný potisk na materiály z umělých vláken (nebo jiné materiály opatřené polyesterovou vrstvou), které mají bílý podklad. Vlákno materiálu při přenosu nasaje barvu, která není následně zjistitelná omakem.

Touto technologií se tisknou speciální sublimační trička, dresy, vlajky, šátky nebo bannery. Sublimační trička lze potiskovat od malých motivů až po celoplošné a to ve fotografické kvalitě, kdy je tisk stálobarevný a zachovává veškeré původní parametry potiskovaného materiálu. Výhodou sublimačního tisku jsou nízké náklady na tisk malých sérií, protože na rozdíl od přímého sítotisku a transferu nejsou nutné tiskové šablony, takže cena se odvíjí pouze od velikosti potisku.